Профілактика кору у дітей

 

На початок вересня 2017р. в Україні зареєстровано 1627 випадків кору, двоє з дітей в Одеській області померли. Найбільше випадків зареєстрували в Івано-Франківській(747 випадків),

  • Одеській(589 випадків)
  • Тернопільській(70 випадків) областях.
  • Головна причина спалахів кору – низький рівень охоплення вакцинацією. У минулому році менше половини українських дітей були щепленні від кору за графіком.

Кір – гостре інфекційне захворювання, збудником якого є вірус кору, що передається повітряно-крапельним шляхом. Кір може вразити людину будь-якого віку. Найчастіше хворіють діти без щеплень, які відвідують дитсадки та школи.

         Кір передається повітряно-крапельним шляхом. Вірус потрапляє у навколишнє середовище з часточками мокроти або слини хворого під час розмови, кашлю, чхання тощо. Вірус кору дуже летючий – з потоками повітря він може поширюватися через вентиляційні шахти, коридори, сходові майданчики тощо. Через продукти харчування і третіх осіб вірус кору не передається.

Хвороба починається гостро: сильний головний біль, слабкість, температура до 40С, апетит відсутній. Незабаром з’являються нежить, сухий, болісний кашель. Горло червоне, шийні лімфовузли збільшені. Запалення слизової оболонки ока – кон’юктивіт. На 2-3 день на піднебенні з’являються рожеві крапкові висипання, а на слизовій оболонці щік, ясен і губ – малесенькі білуваті цятки. На 4-5 день хвороби з’являється висип – спочатку на шкірі голови, за вухами, на обличчі. Наступного дня поширюється на тулуб, ще через день – на руки й ноги. Стан дитини знов погіршується – підвищується температура, посилюються нежить та кашель, загострюється кон’юктивіт.

Профілактика

Після перенесеного кору формується стійкий довічний імунітет. Повторно захворіти може лише 0,5-1% людей. Це ті, хто має вроджені чи набуті порушення роботи імунної системи. Діти, народжені від матерів, які перехворіли на кір, мають спадковий імунітет. Він ефективний упродовж перших трьох місяців життя дитини. Основний спосіб профілактики цієї інфекції – активна імунізація. Вакцинації проти кору проводять дітям у віці 12 місяців, ревакцинацію у 6 років. Для активної імунопрофілактики застосовують живу коровану вакцину. Імунізація не менше 95% дітей забезпечує гарний захисний ефект.

Залиште коментар