Інформація про заклад

Дім для діточок маленьких

Життєрадісних, рідненьких,

Енергетиків майбутніх,

Розумних, вправних та могутніх.

Енергодара малюки

Льнуть в садочок залюбки.

Це всім душу зігріває,

Екотопік їх стрічає.

 

Дошкільний навчальний заклад комбінованого типу

«Джерельце» №15 Енергодар

В молодому місті енергетиків побудували світлий та затишний дім для дітей і назвали його «Джерельце».

Дошкільний навчальний заклад «Джерельце» № 15 функціонує з квітня 1990 року. На підставі рішення виконавчого комітету Енергодарської міської ради від 11.06.2003 № 13 має статус ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу.

В ДНЗ є музична та спортивна зали, соціально-екологічний центр «Струмочок», пошуково-дослідницька лабораторія, українська світлиця, театрально-лялькова вітальня «Даринка», реабілітаційний комплекс із сухим басейном та тренажерами, фізіотерапевтичний кабінет, кабінети практичного психолога та вчителя-логопеда.

Комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу «Джерельце» № 15 Енергодарської міської ради (скорочена назва: ДНЗ № 15) для дітей віком від 1,5 років до 6(7) років, де забезпечується розвиток, виховання та навчання дітей відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти, профілактична лікувально-оздоровча робота.

Власник дошкільного закладу – Енергодарська міська рада. Власник здійснює фінансування дошкільного закладу, його матеріально-технічне забезпечення, надає необхідні будівлі з обладнанням і матеріалами, організовує ремонт приміщень, їх господарське обслуговування, харчування та медичне обслуговування дітей.

Проектна потужність при будівництві 330 дітей. Згідно зі Статутом – дошкільний заклад розрахований на 210 місць.

Дошкільний заклад виконуючи програму розвитку ДНЗ пройшов декілька етапів свого становлення:

1 етап. Дитячий садок з моменту відкриття до 1990 року функціонував в режимі норми на 14 вікових груп загального типу. ДНЗ№ 15 «Джерельце» розташований у мікрорайоні м. Енергодар, де  мешкають молоді родини працівників АЕС та інших підприємств міста. Поруч з дошкільним закладом розташовані ЕНВК №5, а також ЕЗОШ №7, де продовжує навчання більшість вихованців ДНЗ «Джерельце».

2 етап.Виконуючи міську комплексну програму «Здоров’я для всіх» на 2003 – 2011 роки, направленої на охорону здоров’я і життя дітей дошкільного віку ДНЗ № 15 тісно співпрацює з Українським інститутом екології людини (м. Київ). Співпраця з Українським інститутом екології людини розпочалась ще з грудня 1997 року. Впроваджуючи провідну ідею інституту про екологічну безпеку здоров’я дітей через систему дошкільної освіти наш заклад у період з 1998 року по 2003 рік працював за програмою «Екологічний дитячий заклад» (втратила чинність 2013рік).

Результатом цієї роботи стало написання власної програми ендоекологічної диспансеризації дітей «Ендоекологічна безпека здоров’я дітей Енергодара – майбутнє нації на 2007 – 2012 роки», яка затверджена науково-методичною радою ЗОІППО протокол №1 від 29.01.2008 року, укладачі Чевкота В.Ф., завідувач ДНЗ №15.

3 етап. Становлення закладу прийшовся на 2003 рік. ДНЗ № 15 на підставі рішення виконавчого комітету Енергодарської міської ради від 11.06.03 №13 має статус ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу.

Наш дитячий садок – це будинок, де створені сприятливі умови для здорового фізичного та психічного розвитку кожної особистості.

4 етапПедагогічний колектив став переможцем ІІІ обласного конкурсу «Імідж дошкільного навчального закладу» в номінації «Дошкільний навчальний заклад – простір інновацій»

В 2011 році колектив ДНЗ став лауреатом третьої національної громадської акції «Флагман освіти і науки України», яка визначає історію та сьогодення освітянської наукової галузі України. Інформація про садочок розміщена у книзі «Флагман освіти і науки України». Книга є довідково іміджевим виданням, у якому розміщені та використані матеріали понад трьохсот представників галузі, які стали кращими за результатами проведеного конкурсу.

2011 рік ДНЗ надано статус експериментального закладу міського рівня по 2016 року. Дослідно – експериментальна робота в ДНЗ проводиться згідно з наказом управління освіти Енергодарської міської ради від 24.10.2011 № 379 «Про організацію та проведення експерименту», під керівництвом наукових керівників: Букреєвої С.М. – директора науково методичного центру  управління освіти Енергодарської міської ради. та  Самойлової І.А.  – методиста НМЦ.

Згідно з програмою експерименту проведено роботу школи ІКТ з метою навчання основам комп’ютерної грамотності педагогів. Завдання колективу ДНЗ було створення системи дистанційної форми організації освітнього процесу з дітьми дошкільного віку, спрямовану на підвищення якості та розширення кола споживачів освітніх послуг в ДНЗ.

З 2011 року на базі закладу створено Консультативний центр для батьків або осіб, які їх замінюють, і дітей, які виховуються в умовах сім’ї. Педагогами розроблена власна модель функціонування центру.

Тематика усіх заходів, які проводяться на базі консультативного центру ДНЗ №15, направлена на вирішення питань, які хвилюють батьків:

– соціалізації дітей дошкільного віку, які виховуються в умовах сім’ї;

– психологічна готовність до навчання у школі;

– профілактики відхилень у фізичному, психічному і соціальному розвитку дітей.

Дошкільний заклад працює за п’ятиденним робочим тижнем. За дванадцятигодинним режимом роботи працюють 12 вікових груп (7 груп загального розвитку та  5 санаторних) .

У дошкільному закладі є діти, які відвідують групи за короткотривалим режимом перебування, згідно з медичними показниками та бажанням батьків. З метою полегшення адаптації до умов дошкільного закладу дітей раннього віку в ДНЗ працює адаптаційна група короткотривалого перебування малят разом з батьками. Досвідчені педагоги, захоплюють малят різноманітною, цікавою діяльністю та впроваджують власну парціальну програму «Адаптаційної групи короткотривалого перебування дітей переддошкільного віку –«Разом з мамою».

Дошкільний заклад спрямовує діяльність на реалізацію державної політики в галузі дошкільної освіти, керуючись основними нормативними документами: Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Положенням про дошкільний навчальний заклад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 № 305.  Порядком комплектування дошкільних навчальних закладів (груп) компенсуючого типу, затвердженого МОН України, Міністерством охорони здоров׳я України від 27.03.2006 № 240/165, Кодексом Законів про працю України, Типовими правилами внутрішнього розпорядку для працівників державних навчально-виховних закладів України. Статутом, нову редакцію прийнятого загальними зборами трудового колективу (протокол від 24.12.2009 № 3) тазатвердженого рішенням Енергодарської міської ради №282 від 16.07.2010 року.

З метою підвищення ефективності діяльності закладу в 2012 році розроблено  програму розвитку дошкільного навчального закладу на 2012-2017 роки, яка має відповідний рівень розгляду та затвердження

Визначено стратегію розвитку дошкільного закладу у підвищенні ефективності взаємодії всіх суб′єктів, створення необхідних умов для здобуття доступної та якісної дошкільної освіти, забезпеченні економічних і соціальних гарантій для професійної самореалізації педагогічних працівників, орієнтування на поєднанні сімейного та суспільного виховання. Щорічно звітування про реалізацію програми проводиться на загальних зборах трудового колективу у травні місяці.

Зміст освітнього, навчально-розвивального процесу в дошкільному навчальному закладі будується на основі базового компоненту дошкільної освіти, листом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 13.08.2012 № 1/9-568 «Про чинні програми та посібники для дошкільних навчальних закладів», та програм розвитку дитини дошкільного віку. Програмове забезпечення освітнього процесу в ДНЗ здійснюється за

Освітніми програмами:

–   «Світ дитинства», комплексна освітня програма для дошкільних навчальних закладів (лист МОН України від 26.06.2015 року № 1/11-8964).

–   «Впевнений старт», програма розвитку дітей старшого дошкільного віку (наказ МОН молодь спорту від 21.05.2012 №604).

– «Оберіг», програма розвитку дітей від пренатального періоду до трьох років.

– «Україна – моя Батьківщина», програма з національно–патріотичного виховання.