Дитяча істерика: чому виникає і як її подолати

На вулиці, в магазині, діти влаштовують істерики, щоб отримати бажане і часто це робиться показово, щоб привернути увагу оточуючих. Тому перша порада – позбавити артиста глядачів, тобто вивести дитя з громадського місця, але зробити це мовчки і спокійно. Якщо ж, боячись осуду оточуючих, ви будете виконувати вимоги дитини (наприклад, купуючи іграшку в магазині), то істерики стануть нормою. Ви просто закріпите таку форму поведінки малюка. Нехай дитя висловить невдоволення, але ваша незворушність повинна змусити його зрозуміти: така поведінка марна.

У дитячому садочку подібні реакції найчастіше відбуваються в період адаптації, звикання до закладу. Тому психологи радять ще на етапі проходження медкомісії водити в садок малюка на прогулянки, попередньо домовившись з вихователем. Дитина може погуляти з усіма на дитячому майданчику в другій половині дня. У присутності мами педагог може долучити його до загальної гри – це полегшить звикання. У перші дні офіційного перебування в саду мама може деякий час побути в групі. Часом причиною істерик може бути і ранковий поспіх в дитсадок. Тоді постарайтеся укладати і будити дитя раніше. Нехай поснідає разом з вами і більше часу проведе вдома.

Дитячі істерики без причини, до блювоти і посиніння, якщо вони постійні, можуть бути результатом хвороби нервової системи. В цьому випадку слід звернутися до дитячого невролога.

Проконсультуватися треба обов’язково, якщо:

  • істерики частішають і стають агресивними;
  • тривають у віці після 4-х років;
  • дитя під час них завдає пошкодження оточуючим;
  • коли вони закінчуються блювотою.

Можуть бути, такі реакції – результат неблагополуччя в сім’ї?

Не забувайте, що діти копіюють поведінку своїх батьків. Їх бурхливі істерики без причини насправді можуть відбуватися після батьківських скандалів або бути реакцією на фізичні покарання.

У дитини жахливі істерики: думка Експертів

Такі стани у дітей до трьох років педіатри називають афективно-респіраторними нападами. Їх прояв – спазм гортані при сильних емоційних навантаженнях. Подібні напади педіатри пояснюють особливостями раннього дошкільного віку і проявом специфіки обміну речовин (підвищеній потребі організму в кальції, нестача якого і провокує спазм гортані).

Також жахливі дитячі істерики можуть бути проявом підвищення нервової збудливості. Малюка треба показати досвідченому дитячому невропатологу. Педіатри констатують, що подібні емоційні сплески припиняються після трьох-чотирьох років.

Залиште коментар